Büyük Avrupa Turu 12 Gece 13 Gün

BÜYÜK AVRUPA TURU (12 Gece 13 Gün)

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

BÜYÜK AVRUPA TURU (12 Gece 13 Gün)

, İstanbul Çıkışlı
  • Ana Kategori :
    Yurtdışı
  • Alt Kategori :
    Avrupa Turu, Kültür Turu, Yurt Dışı Turları
  • Süre :
    13 Gün

İstanbul – Kavala – Selanik – İgoumenitsa – Bari – Roma – Pisa – Floransa – Paris – Brugge – Brüksel – Amsterdam – Prag – Viyana – Budapeşte – Belgrad – Sofya

750 € dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

BÜYÜK AVRUPA TURU (12 Gece 13 Gün) Kalkış: İstanbul Tur Tarihi : Süre : 13 Gün
Talep Gönder
Standart Kişi Başı
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
04/06/2019
750 €
(0-5) 375 €
(6-12) 600 €
(0-5) 750 €
(6-12) 675 €
(0-5) 750 €
(6-12) 750 €
05/07/2019
750 €
(0-5) 375 €
(6-12) 600 €
(0-5) 750 €
(6-12) 675 €
(0-5) 750 €
(6-12) 750 €

Fiyata Dahil Olanlar

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

*Ülkeler arasında ve Şehir İçi Lüks Otobüslerle Konforlu ulaşım hizmeti.
*Gerçekleştirilecek şehir turları.
* 3* veya 4* Otelde Kahvaltılı Konaklama.
*Igoumenitsa - Bari(Brindisi) arası Feribot yolculuğu. (ATS-Pulman tipi koltuk)
*Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri.
*Araç içi limitli su ikramı
*Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
* Gümrük Vergileri

*Alan/Otel/Alan transferleri ve şehirlerarası transfer

Fiyata Dahil Olmayanlar

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler:

Vize ücreti ve özel seyahat sağlık sigortası
Programda belirtilmeyen tüm gezi, müze girişi ve ulaşım hizmetleri
Tüm öğle yemekleri ve tüm içecekler
Otel ekstraları ve kişisel harcamalar 
Tüm Akşam yemekleri ve tüm içecekler

 

Tur Programı

TUR PROGRAMI

İstanbul - Kavala – Selanik - Igoumenitsa

Belirlenen noktada saat 22.00’da İstanbul’dan hareket. Edirne üzerinden sınır kapısına varıyor ve pasaport gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra Kavala’ya varış. Kavala’ya varışımızın ardından kısa süreli serbest zaman veriyoruz. 2-3 saatlik yolculuğumuzun ardından Selanik’e varıyoruz. Burada panoramik şehir turu esnasında Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Selanik Kalesi, Osmanlı ve Bizans eserlerini görüyoruz. Yunanistan'ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi ve şu an Türk konsolosluğunun da bahçesinde bulunduğu Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ettikten sonra serbest zaman veriyoruz. Daha sonra yolculuğumuza devam ederek Yunanistan'ın Liman kenti Igoumenitsa'ya varıyor ve feribot ile gece yolculuğu yapıyoruz.

Igoumenitsa - Bari - Roma

Bari’ye varışımızın ardından yapılacak gümrük işlemlerinin ile Roma’ya doğru yola çıkıyoruz ve panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehir turunun ardından otelimize hareket geceleme otelimizde.

Roma – Pisa - Floransa

Sabah kahvaltısının ardından Colosseum, Venedik Meydanı, Vatikan ve San Pietro Bazilikası, İspanyol Merdivenleri, Aşk Çeşmesi bulunuyor.  Pisa’ya hareket ediyoruz. İtalya’nın sembolü eğik kulesinin ve mucizeler meydanının görülmesi ile birlikte fotoğraf molası veriyoruz.  Floransa’ya hareket ediyoruz. Ve geceleme otelimizde.

Floransa –  - Paris

Sabah otelimizde açık büfe kahvaltımızı şehir gezimize başlıyoruz. Duomo, Uffizi Sarayı, Michelangelo Meydanı, Çan Kulesi, Vaftizhane, Santa Croce Meydanı, görülecek yerler arasındadır. 23.00’a kadar Floransa’dayız. Floransa’dan Paris’e yola çıkıyoruz. Geceleme otobüste yolculuğumuz sonrasında Paris’e varış.

Paris

Paris’e varışımız ile birlikte Işık Şehrini (Ville de Rumiere) diye de adlandırılın Paris yaklaşık 2000 yıllık bir tarihe sahiptir. Şehir Turumuzda Eiffel Kulesi, Sen Nehri Tekne turu, Ünlü Alışveriş caddesi Rivali (Champs-Élysées), Napolyon’un Mezarı, Zafer Takı ve Meydanı, Concarde, Masallara da konu olmuş Notre Dame Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

Paris

Otelimizde açık büfe sabah kahvaltımızı aldıktan sonra tüm gün şehrin tüm güzelliklerini yaşamak için serbest zaman veriyoruz. Alışveriş ya a diğer aktiviteler için akşam saatine kadar Paris Şehrini doyasıya yaşıyoruz. Dileyen Misafirlerimize ekstra olarak Disneyland Turu yapılabilir. Geceleme Otelimizde.

Paris – Brugge – Brüksel - Amsterdam

Sabah kahvaltısının ardından Paris’ten ayrılıyor Brugge şehri için yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek olan yolculuğumuz ardından Brugge şehrine varıyoruz ve burada panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Görülecek yerler arasında Bruges Meydanı. Şehrin kalbinin attığı yer olan meydan, meşhur Halle Çan Kulesi’ne de ev sahipliği yapıyor. Sonraki durak ise Kutsal Kan Kilisesi ziyareti ile devam ediyor(yerel adı, Heilig-Bloedbasiliek). 12. yüzyılda inşa edilen kilisede, Hz. İsa’nın kanından bir damla barındıran kristal bir muhafaza sergileniyor. Akabinde Brüksel’e doğru yola çıkıyor ve panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz ve Amsterdam’a hareket. Bu akşam konaklama Amsterdam’da otelimizde.

Amsterdam

Sabah saatlerinde sabah kahvaltımızı aldıktan hemen sonra yolculuğumuza devam ediyor ve Kanalları, Bisikletleri, Parkları ile farklı bir atmosfere sahip olan Kuzeyin Venedik'i olarak adlandırılan Amsterdam şehrini gezmeye başlıyoruz. Şehir turumuzda; Dam Meydanı, Kraliyet Sarayı, Çiçek Pazarı ve içlerinde Van Gogh Müzesinin de bulunduğu Müzeler Meydanı görülecek yerler arasındadır.Tur sonrası Prag’a hareket.

 Amsterdam - Prag

Akabinde yola devam ve Prag şehrine varıyoruz. Görülecek yerler arasında;  Hratcany Kalesi, Vitus Katedrali, Aziz Georgy Manastırı ardından küçük mahalle olarak geçen Mala Strana,  Parlamento Binası ve IV. Karel köprüsünü bulunmaktadır. Köprünün karşı tarafında eski şehir meydanına (Stare Mesto) geçerek Astronomik Saat, Eski Belediye Binası ve Tyn Kilisesini ve KAFKA Müzesini göreceğiz. Daha sonra Paris Caddesi boyunca yürüyerek turumuzu tamamlayacağız. Geceleme otelimizde.


 Prag – Viyana – Budapeşte

Sabah kahvaltısının ardından odalarımızı boşaltıyor ve otobüslerle Viyana’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3 saatlik bir yolculuğun ardından Viyana’ya varıyor ve şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Görülecek yerler arasında; Birleşmiş Milletler Binaları, Franz Kilisesi, Prater, Hundertwasser binasının ardından şehrin merkezi Ring çevresinde; Uygulamalı Sanatlar Müzesi, Hoffburg Sarayı, Sanat ve Doğa Tarihi Müzeleri, Parlamento Binası, Belediye Sarayı, Viyana Üniversitesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından Budapeşte’ye hareket ve geceleme Budapeşte’deki otelimizde.

Budapeşte - Belgrad

Budapeşte turumuza başlıyoruz. Görülecek yerler arasında; Kahramanlar Meydanı, Szecseni Kaplıcası, Vajdahunyad Kalesi, Andrassyi Caddesi, Opera Binası, Eski Bale Okulu ve Aziz Istvan Bazilikasi var. Zincirli Köprü ve Parlamento Binasını da gördükten sonra Buda tarafına geçiyoruz. UNESCO’nun koruması altında dünya mirası listesinde bulunan Budin Kalesini, Balıkçılar Burcunu ve Matyas Kilisesini görüyoruz. Son olarak Budapeşte’nin en güzel manzarasına sahip Gellert Tepesi bulunmaktadır. Turumuzun ardından serbest zaman. Serbest zamanın ardından Belgrad’a transfer oluyoruz.


 Belgrad

Sırbistan’ın Başkenti Belgrad'a yolculuğumuz ile Panoramik şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, mimar Ugljesa Bogunovic ve Slobodan Janjic tarafından tasarlanmış olan Avala Kulesi'ne gidiyoruz. 203 m yükseklikte tabanı eşkenar üçgen şeklini "üçayak" üzerinde planlanan kule için "Sırp tripodu" da denmektedir. Dünya üzerinde bu prensip üzerine inşa edilmiş olan birkaç kuleden bir tanesidir. Buradaki gezimizin bitimiyle 13 Ocak 1953'te Yugoslavya Devlet Başkanlığına seçilen ve Yugoslavya'yı Sosyalist Federal Cumhuriyet haline getiren, 1974 yılında ömür boyu devlet başkanlığına getirilen ve 1980 yılında ölen eski Yugoslavya Devlet Başkanı Josip Broz Tito'nun mezarını ziyaret ediyor. Daha sonra Sofya’ya hareket ediyoruz. Geceleme Sofya’daki otelimizde.

 

 Sofya – İstanbul

Kahvaltımızı yaptıktan sonra Belgrad'dan ayrılıyor ve yapacağımız yolculuk sonrası Sofya'ya varıyoruz. Varışımızın ardından Sofya şehir turumuza başlıyoruz. Görülecek yerler arasında Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali, Aya Sofya Kilisesi, Milli kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski kraliyet sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji müzesi, Eski Sofya ve şehrin simgesi olan Banya başı camisini ziyaret ediyoruz. Turumuzun sonunda Kapıkule’den giriş yapıp Edirne üzerinden İstanbul’a buluştuğumuz noktaya geri dönüş yapıyoruz.

Ulaşım

GEZİ SÜRESİNCE KULLANILACAK OTOBÜSLER:
46 Kişilik: Temsa Safir & Mercedes Travego & Tourismo & Neoplan